Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Pro média

Tiskové zprávy

Počasí startuje motorkářskou sezónu dříve. Nejčastěji si motorkáři volají asistenční pomoc k defektu

Pondělí | 18. března 2024

Motorkářská sezóna odstartovala. Loni vyjížděli členové ČAAS k téměř 2800 případů nepojízdných motocyklů, nejvíce se zasahovalo v Praze - západ, v Příbrami a v Brně. Nejčastější příčinou je efekt pneumatiky a závada motoru.

Stáhnout dokument

Na neopatrné lyžaře číhají v zahraničí „lovci nehod“

Úterý | 23. ledna 2024

Stres, jazyková bariéra i neznalost práva pak nahrávají „lovcům nehod“, kteří zneužijí situace a českého turistu mohou připravit o nemalé peníze, přitom jeho zdravotní stav po úrazu ještě zhoršit. Podle České asociace asistenčních společností (ČAAS) se typicky jedná o zahraniční soukromé kliniky, které účtují nadbytečné zdravotní úkony.

Stáhnout dokument

Asistenční společnosti – strážci klidných Vánoc

Čtvrtek | 21. prosince 2023

V minulém roce pomohli členové ČAAS během tří vánočních dní v téměř 1700 případech. Pro klidné prožití letošních Vánoc drží v asistenčních společnostech nonstop pohotovost operátoři call center, lékaři, řidiči odtahových služeb a technici domácí asistence.

Stáhnout dokument

Zimní počasí komplikuje dopravu, za jediný den vyjížděly asistenční společnosti k 2 tisícům případům

Středa | 29. listopadu 2023

Příchod zimního počasí, které doprovázelo husté sněžení a nízké teploty, výrazně komplikuje dopravu. Členové České asociace asistenčních společností jen během úterý 28. listopadu vyjížděli k 2 tisícovkám případů nepojízdných vozidel v ČR. Nejčastěji zasahovali v Praze a ve Středočeském kraji. Na silnicích se také bouralo častěji než obvykle.

Stáhnout dokument

Na začátku zimní sezóny riskuje každý pátý řidič na nevyhovujících pneumatikách

Úterý | 31. října 2023

z praxe členů České asociace asistenčních společností (ČAAS), podle kterých jezdí na začátku zimní sezóny zhruba 15-20 % řidičů na nevhodných či zcela špatných pneumatikách. Přitom podle zákona mají řidiči osobních automobilů povinnost od 1. listopadu používat zimní pneumatiky.

Stáhnout dokument

Češi se za dovolenou přesouvají z Chorvatska dál na Balkán

Středa | 25. října 2023

Během letošního léta asistovali členové ČAAS u téměř 59 tisíc případů nepojízdných vozů v tuzemsku i zahraničí. Meziročně vzrostl také počet případů, kdy asistenční společnosti zasahovaly u nepojízdných obytných vozů a motocyklů.

Stáhnout dokument

Kontakt pro média

Aleš Povr

608 272 217

press@caas.cz

 

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz